pppoeچیست و چرا باعث نفوذ میشود

pppoe در مودم ها چیست و چرا باعث نفوذ میشود.

adsl pppoe در مودم ها چیست؟؟

این عبارت که مدتی است بر سرزبانها افتاده میتواند در صورت نا آگاهی بسیار گران تمام شود.

pppoe که امروزه مودم های وایرلس را بر روی آن تنظیم میکنیم حالتی است که در آن نیاز به ساخت کانکشن ندارید و شما با دادن یوزرنیم پسورد خود به مودم اونو مستقیم به اینترنت وصل میکنید و از اون اینترنت میگیرید.

در واقع شما با برداشتن حالت bridge پیش فرض و تغییر آن به pppoe مودم خودتونو صاحب اختیار قرار دادید و مودم نیازی به عبور از پل یا همان بریج برای رسیدن به سیستم تان را ندارد.

حال با فرض اینکه مودم شما با همان یوزرنیم ادمین و پسورد ادمین تنظیم شده هکر ها فقط کافیست آی پی شما را پیدا کنند و بعد از اون وارد مودم و رایانه شما بشن.

که در این مراحل به دست آوردن یوزرنیم پسورد adsl شما جزو مراحل ابتدایی کار است و برای هکر کاری ندارد.

اما چگونه از pppoe استفاده کنیم تا آسیبی نبینیم.

پسورد و یوزرنیم ادمین مودم خود را با وارد شدن به ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۲.۱ که آی پی مودمتان هست و پشت مودم درج شده تغییر بدید.

اگر از مودم وای فای برای این کار استفاده میکنیم پسورد اشتراک یا security share را در مودم خود تنظیم کنید و اعدادی سخت به آن بدهید.

مودمتان را وقتی لازم ندارید خاموش کنید.

تفاوت اتصال با کانکشن یا بریج را با pppoe در این تصویر میبینید:

pppoe کانکشن چیست

در اصل شما با قرار دادن مودم خود روی حالت اتصال pppoe چندین لایه میانی که توسط پل ایجاد میشدند را حذف کرده اید و واسط اصلی را مودم خود قرار داده اید بین خود و اینترنت…

توجه ::

برای تنظیم مودم پس از ورود به بخش مدیریت آن با وارد کردن آی پی پشتمودم در مرورگر خود میتوانید از یکی از گزینهای زیر استفاده کنید

Quick setup

Quick wizard

run wizard

run setup

advanced setup

و برای تغییر پسورد مودم به : setting<password

اما معنی pppoe

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: عصر اطلاعات