ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند

ویندوز 10 مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند

ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند

ویندوز 10 مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند

اگرمعماری آرم برایتان مهم است تنوع رااحساس کنید ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم  نیز مانند نسخه‌ی کامل این سیستم عامل، اپلیکیشن‌های x86 را اجرا می‌کند.

ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری ARM نیز مانند نسخه‌ی کامل این سیستم عامل، اپلیکیشن‌های x86 را اجرا می‌کند.اواخر سال گذشته‌ی میلادی، مایکروسافت و کوالکام اعلام کردند که پروژه‌ی جدیدی به نام Windows 10 ARM با همکاری آن‌ها در دست انجام است تا نسخه‌ی کامل این سیستم عامل روی پردازنده‌های مبتنی بر معماری آرم اجرا شود. سپس این دو کمپانی نسخه‌ی ایکس ۸۶ ادوبی فتوشاپ را نمایش دادند که روی پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ کار می‌کرد.در نگاه اول این گونه به نظر می‌رسد که اپلیکیشن‌ها باید روی ویندوز استور منتشر شده و سپس با استفاده از Project Islandwood و تایید مایکروسافت بتوانید با آن‌ها کار کنید؛ اما خبر خوشحال‌کننده این است که ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم می‌تواند همانند نسخه‌ی کامل ویندوز ۱۰، اپلیکیشن‌های x86 را اجرا کند.

بدین ترتیب از هر جایی می‌توانید نرم‌افزارهای مورد نظر خود را دریافت و نصب کنید، بدون اینکه اپلیکیشن‌های مورد نظر روی ویندوز استور منتشر شده باشند. به معنای دیگر، عملکرد کاملی از ویندوز ۱۰ بدون محدودیت در بخش‌های مختلف در اختیار شما است.با توجه به نسخه‌ی دمویی که ردموندی‌ها در جریان کنفرانس بیلد نشان دادند، ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم امکان دریافت و نصب یک برنامه‌ی فشرده‌سازی را از منابع آنلاین داشته است و مهندسان مایکروسافت تشریح کرده‌اند که برای تحقق این موضوع به هیچ تغییری از سوی توسعه‌دهندگان نیازی نیست.انتظار می‌رود اولین دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ آرم اواخر سال جاری وارد بازار شوند که می‌توانیم همانند گلکسی اس ۸ سامسونگ، پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ را نیز روی آن‌ها ببینیم. این خبر، شایعه‌ی توسعه‌ی سرفیس‌فون از سوی مایکروسافت را به عنوان یک گوشی هوشمند برای گذار از ویندوز ۱۰ موبایل به ویندوز ۱۰ آرم قوت می‌بخشد و در نتیجه نباید نگران نبود نرم‌افزارهای Win32 باشیم.سرفیس فون هنوز منتظر تاییدیه ردموندی‌ها است، اما در حال حاضر پروژه‌ی ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم با تمام قوا در حال پیشرفت است و به نظر می‌رسد مدیران مایکروسافت روی این بخش به عنوان یکی از قسمت‌های کلیدی استراتژی خود حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

 

منبع:SOFTPEDIA

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سمیه جاوید