سفر به کشور چین

سفر چین

آنچه را که باید برای یک سفر به کشور چین باید بدانید

سفر به کشور چین

سفر به چین یا هر مکان دور دیگر می تواند استرس زا به نظر برسد، اما با کمی برنامه ریزی قبلی، می توانید هر سفری را راحت تر انجام دهید. شما باید در مورد سفر به چین دانش داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است در نهایت پول خود را هدر دهید. همچنین این کشور از نظر جغرافیایی از ما بسیار دور است. و همچنین فرهنگ های ما نیز غرابت زیادی را ندارند. در نتیجه نکات ذکر شده در زیر می تواند به شما در سفر به این کشور کمک کند.

نکات سفر به چین

بسته بندی مناسب

هنگام بسته بندی و جمع آوری، مطمئن شوید که اشیاء با ارزش خود را جدا کرده اید. اگر چمدان‌های متعددی را برای سفر دارید، وسایل گران‌تر خود را بین آن‌ها پخش کنید. در صورت گم شدن یا دزدیده شدن این کیف، همیشه از قرار دادن تمام وسایل با ارزش خود در یک کیف خودداری کنید. از دست دادن تنها یک کیف هنوز هم وحشتناک است اما ممکن است سفر شما را خراب نکند.

انتخاب مناسب تور مسافرتی به چین

برای ماجراجویی و سفر به چین  به یک آژانس مسافرتی مراجعه کنید. وقتی در سفر در یک تور هستید، لازم نیست نگران پیدا کردن مکان هایی برای غذا خوردن یا اقامت باشید. در سفرهای زمینی می تواند توسط مدیر تور برای شما این موارد ترتیب داده شود. و همه چیز برای شما در سفر انجام می شود. بنابراین، شما فقط می توانید بنشینید و از سفر به چین لذت ببرید.

کیسه اضافی با خود به همراه داشته باشید

یک کیسه اضافی برای لباس های کثیف یا موارد ن مشخصی که ممکن است رخ دهد با خود ببرید. هیچ کس نمی خواهد چیزهای کثیف خود را با همه چیزهای خوبش جمع کند. یک کیسه کوچک تاشو داشته باشید تا لباس های کثیف را در سفر به چین  داخل آن بریزید. از طرف دیگر، ممکن است قصد خرید از چین را داشته باشید پس به همراه داشتن یک کیسه اضافی می تواند به درد بخور باشد.

انعام بدهید

برای دریافت بهترین خدمات در سفر، در ابتدای سفر انعام سخاوتمندانه ای بدهید. اگر مهماندار یا پیش خدمت ها بدانند که شما خوب انعام می دهید، به احتمال زیاد به نیازهای شما توجه می کنند. به خصوص در سفرهای دریایی، اگر شما را سخاوتمند بدانند، توجه شخصی و خدمات بهتری از کارکنان دریافت خواهید کرد.

هزینه ها را مدیریت کنید

اگر با بودجه کم سفر می کنید، از امکانات موجود در اتاق برای پختن غذای خود استفاده کنید. قهوه‌ سازی که معمولاً در ارزان‌ترین اتاق‌های هتل نیز ارائه می‌شود، می‌تواند به عنوان ابزار در کم کردن هزینه نوشیدن قهوه به شما کمک کند. می‌توانید برای تهیه غذا  یا آب جوش، از اجاق هتل استفاده کنید.

لوازم سفر را فشرده بسته بندی کنید

سعی کنید لوازم سفر به چین را با کیسه های فشرده سازی قابل استفاده مجدد بسته بندی کنید تا در هنگام بسته بندی فضا صرفه جویی شود. اگر اغلب به چین سفر می کنید و یا تاجری هستید که کار واردات از چین را انجام می دهید و بیشتر اوقات در سفر به این کشور هستید، کیسه های فشرده سازی قابل استفاده مجدد ممکن است یک سرمایه گذاری هوشمندانه باشد. می‌توانید آن‌ها را در اکثر خرده‌فروش‌هایی که بخش لوازم خانگی دارند، پیدا کنید. آنها معمولاً برای استفاده در انبار فروخته می شوند، اما در رابطه با بسته بندی چمدان بسیار خوب عمل می کنند.

از هر مکانی آب ننوشید

به یاد داشته باشید، هنگام سفر به چین، بهتر است از نوشیدن آب لوله کشی محلی خودداری کنید. بیشتر بازدیدکنندگان به آب محلی عادت ندارند و ممکن است کاملاً بیمار شوند. رفتن به سوپرمارکت یا خواربارفروشی محلی و خرید آب بطری به جای آن بسیار آسان تر است. احتمال بیماری شما را کاهش می دهد، زیرا آب بطری معمولاً با بالاترین استانداردها تولید می شود.

از خدمات فرودگاه های چین استفاده کنید

هر زمان که مجبور به گذراندن وقت در فرودگاه های کشور چین هستید، از امکانات مفید آنها استفاده کنید. در حالی که همه فرودگاه‌های مدرن دارای فروشگاه‌ها و رستوران‌ها هستند، بسیاری از آن‌ها خدمات رایگانی نیز دارند که می‌توانید از آنها برای آرامش‌بخش‌تر کردن سفر خود استفاده کنید.

وعده های غذایی را حذف نکنید

هنگام سفر به چین مراقب باشید که وعده های غذایی خود را حذف نکنید. اگر در حال گشت و گذار در فعالیت های توریستی هستید، به انرژی نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، توقف و صرف یک وعده غذایی راهی عالی برای ملاقات با مردم محلی، امتحان کردن غذاهای محلی و تجربه عناصر فرهنگی است .

پرواز مستقیم رزرو کنید

هنگام سفر با کودکان با هواپیما، سعی کنید در صورت امکان پرواز مستقیم رزرو کنید. حتی اگر مجبور باشید کمی بیشتر بپردازید، وقتی با بچه های شاد به مقصد برسید این ارزشش را دارد. پروازهای غیرمستقیم معمولاً به دلیل توقف طولانی مدت و تغییر در برنامه پرواز، باعث افزایش استرس برای همه می شود.

اگر تاجر هستید در هنگام سفر به چین خانه خود را اجاره دهید

سفر چین

زمانی که قصد دارید سفر طولانی به چین داشته باشید و آنجا اقامت بند مدتی داشته باشد، ممکن است به نفع شما باشد که خانه خود را اجاره دهید تا مطمئن شوید که در زمانی که شما نیستید به خوبی از آن نگهداری می شود. این تضمین می‌کند که صورت‌حساب‌ها پرداخت می‌شوند، خدمات آب و برق همچنان فعال هستند، و باعث ضرر شما در هنگام سفر به چین نمی‌شود. البته اگر قصد ارسال کالا یا محصول را چین دارید حتما با یک شرکت واردات از چین در تماس باشید.

بیمه مسافرتی تهیه کنید

حتماً قبل از سفر به چین، بیمه مسافرتی تهیه کنید، به خصوص اگر تعطیلات شما شامل فعالیت های ماجراجویانه باشد. وقتی پای سلامتی شما به میان می‌آید بهتر است که در امان باشید تا متاسف باشید. بیمه مسافرتی می تواند شما را برای هر دارویی پوشش دهد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: عصر اطلاعات